Forex Stock Exchange Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forex Stock Exchange Forum

Forum About Trading on Forex,Stock,Binary Options, CryptoCurrency and NFTs


Thor Expert Advisor

You are not connected. Please login or register

тема о свему и свачему

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down  Message [Page 3 of 4]

gandra


Global Moderator

Јес вала одрадих и ове роботе током дана. Крал је робот којег сам одрадио за тапшање по рамену или за славу,како год. Тако да ће ова верзија робота бити објављена у бази кодова на МТ5 ( ЛИНК). Крал про је верзија робота коју сам одрадио за једног клијента из Немачке.Човек ми наручио овог робота још током новембра прошле године. И тако мало сам размишљао како шта, нешто сам и радио, али у принципу крачкало се то до сада, тако да ето данас је све одрађено.  Само још оптимизација да се одради и спреман је за испоруку клијенту, у колико није диго руке јер га чека скоро па два месеца. Јебига не иде то брзо, некад неће па неће, а некад. У принципу логика је заснована на основу индикатора "Adaptive ATR Channel MT5 Indicator " од мог колеге Младена Ракића (ЛИНК). Тако је клијент жело па ће то  и добити.

Крал Про:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Крал. Верзија која ће бити јавно доступна:
[You must be registered and logged in to see this image.]

И то би било то, одох.

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra


Global Moderator




ТО ДУШИЦЕ ЦЕПАЈ БРЕ. ОПА, ОПА БАТО, ДЕСНО ДЕСНО, САД ПОВЕДИ ЛЕВО, ОПА БАТО, ДЕ МИ НЕСТА СТО ЕВРА ДА ЗАКИТИМ, ОПА БАТО ТОООООООООООООООО


тандрчак, тандрчак, вретено,
нашо драги па не да,
док не пођем за њега,
тандрчак,тандрчак, вретено


Нешто сам данас добре воље па певам. Мада речи од ове песме не иду баш овим редоследом,али кога брига, хахахаха.  Де стеееее бре трејдери! Јел лепо проводите празнике. Само још нова година да прође мислим на Српску,и по нека слава, па онда у нове победе. И нова верзија Билба је завршена. Сад само да га оптимизујем и онда на маркет.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Улази:

Задовољан сам са новом верзијом робота. Чак је и превазишао моја очекивања. Билбо поседује три модела стратегије, и то: Тренд, скалп, и опет скалп. Ако желите да активирате први начин са којим активирате скалпинг потребно је да се активира >> Activate search signal in miliseconds <<  и >> Trailing Rules << опција, или >> Break-Even rules << опција. Мада са БЕ нисам стигао да одрадим оптимизацију, али биће и то. Такође опција која је посебно одрађена је >> Scalping Mode <<. Помоћу ове опције робот искључиво скалпира позиције. У том случају ТС и БЕ  нема потребе да буду активни јер у питању је посебна стратегија која комбинује главну стратегију са скалпинг стратегијом. Још увек немам завршене све оптимизације, па нешто више о томе , кад буде све готово. 

Такође цена на Саjбер Експерту је прилично скинута, и сад се врти око 600 долара. Такоће планирам да неке од мојих најјефтинијих робота мало дорадим, а то су Португалац и Акихико. Са Акихиком некако никако нисам задовољан. Као да му нешто фали, немама појма шта. Стога одрадићу овог робота има да буде топ. Што се тиче Португалца, ово је један сјајан мали робот, који цвокоће изузетно. Mислим добор ради, собзиром да сам га спаковао за једно пре подне ради и више него добро. Добро ја јесам искористио моју стару идеју која се налази у јавном репозиторијуму на гитхабу, али опет наводим овај ЕА може да понуди и више од очекиваног. А шта ће тек да буде то ћете тек видети. Нетреба ми пуно времена за промене јер већ имам стврачице које сам развијао у предходном периоду и које гле чуда раде, хахахаха. И то би било то за сада. Видимо се ускоро. Одох!

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra


Global Moderator

Поздрав свима који прате ову тему,

и изашла је тест верзија под редним бројем 40 а што би било нешто као финална верзија робота. Како ће робот да изгледа и шта све поседује од опција можете видети на сликама испод.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Mорам да прекинем враћам се за пола сата .Smile

Настављамо даље. 
И тако, у принципу ово су неке најзанимљивије опције, остало је скоро па исто. Што се тиче овог робота у њега сам инплементирао скалпинг опцију на бази Лудог Џоа, такође Јурген је развијен на бази Лудог Џоа,али Сајбер Експерт, е то ми није јасно? Писао сам већ о томе. Наиме стратегија коју поседује задња верзија робота би требало да буде нешто као тренд стратегија и у опште нисам имао намеру да радим на опцијама на основу којих робот скалпира позиције, тако да ми још увек није јасно како и на основу чега се то дешава. Ја јесам мењао део кода који генерише сигнал али нисам мењао код да скалпира позиције већ сам га мало преуредио, додао неке опције, променио стару синтаксу,али опет није ми била намера да радим скалпера. И тако сада Сајбер Експерт у зависности од оптимизације може да скалпира позиције а може и да генерише сигнал на основу тренд стратегије. Једна иста стратегија а даје две различите опције,па у зависности од тога шта је коме потребно то може и да користи. Како и зашто то ме непитајте, јер појма немам ни ја, једноставно то је тако. Након неколико кругова оптимизације, као и оптимизације са погледом у будућност (forward : 1/2, 1/3, 1/4, custom), ипак и још увек Билбо и Јурген нису успели да достигну крајњи резултат који је Сајбер постиго.Јер Сајбер бије преко милијарде и то су у већини случајева оптимални резултати док ова два су далеко испод. Мислим резултати су добри јер и ова два робота могу да генеришу преко милион долара профита ко од шале и да постигну и до 100 па чак и триста милиона профита са оптималним вредостима, али за сада Сајбер Експерт је број један. Није ми била намера али ето и то се дешава. И пошто сам сам себе прилично исхвалио, и моје роботе такође, остало је још посла али чисто козметичке природе, на Билбу. Мало да средим код и тако то, па онда објава нове верзије на МТ5 маркету. 

Планови за ову годину су рад на Милојици, јер крајње је време да овај робот оправда своје име "MilojicaAI", а затим да дорадим ЕмаПро робота, али у ком смеру, то ћу тек видети. Нових робота за сада неће бити,јер нису у плану и програму за ову годину. Као што сам раније напоменуо радићу на старим роботима али само на неким. Хулк,Кварк,Аладин,Црвена Љута Папричица,и Киров се неће мењати. Мислим да за то нема ни потребе бар за сада. 

Што се тиче тест сигнала "SkyRocket", он је се сурвао на доле.Јебига тестови. На сигналу остаје само активан Сајбер Експерт на ЕУРУСД, тако да ће бити то океј. Такоће почео сам са тестовима на разним демо рачунима код различитих брокера, и одмах да вам кажем има разлике. На пример у колико комуникација са сервером од НН брокера је већа од 100 мили секунди робот има другачије понашање јер превелико кашњење утиче на егзекуцију. Поготово се то осети код скалпера као Јурген,Сајбер,Билбо. Остале нисам тестирао. За сада има пар брокера са серверима у ЕУ ,и са малим пингом тако да се кашњења крећу између 30 и 47 мили секунди а што би билко нешто као добро. У принципу што је мање кашњење у преносу података односно комуникацији између платформе и брокер то је наравно боље. И то би било то да неширим причу на другу тему. Са новим информацијама, видимо се ускоро. Одох!

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra


Global Moderator

Христо се роди поштовани пратиоци ове теме,

У  овој години коначно ће бити објављена нова верзија Билба. Тестови су у току а први резултати обећавајући.  Сад дали ће успети да престигне Сајбер Експерта то незнам. На пример Јурген то није успео. Али није ни важно, оно што је важно то су одлични резултати одмах на самом почетку оптимизације, погледајте:
 [You must be registered and logged in to see this image.]

Сад мало сам одустао од плана и променио сам комплетан енџин али зато нисам мењао функцију, или можда је боље да кажем функције на основу којих се  генеришу сигнали. Намерно пишем сигнали јер Луди Џо је остао саставнио део овог робота. Посао још није завршен и потребно је фино подешавање Лудог Џоа, јер сам само набацао код чисто да видим понашање комплетног система. Што се тиче главног модула односно Билба ту је ствар завршена синоћ и нешто је мало одрађено током данашњег дана. Такође нешто се размишљам да додам још један скалпинг модул на ком сам радио током прошле године, па ако ме небуде мрзело одрадићу и то, а ако је то много посла онда нек још мало вата паучину у бази. У међувремену сам добио много боље резултате, па погледајте:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Што се тиче Сајбер Експерта, Билба, и Јургена који је чист скалпер, препорука је да се користи ВПС(VPS). Што се тиче неких нових планова за нове роботе за сада их нема. Односно има ту неких пројеката који чаме годину и више дана, али нисам планирао да их завршим и објавим јер планирам да унапређујем већ
постојеће системе. Наравно Сјабер Експерт је мој топ скалпер за сада, а реално у опште нисам поланирао да то постане. Ту титулу је требало да понесе Јурген. Кад одрадим Лудог Џоа у Билбу можда овај модул пребацим и у Јургена, јер на основу њега је овај робот и настао. Наравно модул није једноставно могао да буде како да кажем прекопиран, него сам мора да једноставно речено да га растзвим, поделим код у више функција, ма лудниоца , чак сам нешто мора да прилагођавам,мењам,итд... велика је прича. И све у свему направио сам робота на основу модула. Па из тог разлога планирам да га интегрисем поново у Јургена, ако одрадим све како треба у Билбу. Пошто ова два робота деле скоро па исти енџин онда посао неће бити тежак. 

Што се тиче цене за Билба она је у овом тренутку испод сто долара. Кад све завршим ићи ће то на више, сад колико појма немам јер то ће зависити и од резултата. Опа бато има још један оптималан резултат од деведесет милиона, лудница хахаха.
[You must be registered and logged in to see this image.]

И то би било то драги пријатељи. Уживајте у празницима и видимо се ускоро у овој теми. Одох!

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra


Global Moderator

Поздрав свима који прате ову тему,

Намера ми је била да закључим ову тему са мојим предходним текстом за ову годину, али пошто сам објавио још једног робота, ред је да напишем кратак преглед о њему. У питању је нови скалпер под називом " Јурген". Ако пратите ову тему то вероватно већ знате јер сам то раније најављивао и писао кратак преглед.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Пошто је финална верзија робота била урађена, још почетком овог месеца, али сам нешто одуговлачио са објавом из разлога додавања нових опција, као што су опција за време, неке додатне опције на основу којих се контролише ризик, и опција за тражење сигнала у милисекундама. Ова задња опција већ чини саставни део робота, то јест додата је као опција, остале две нису, ипак сам одлучио да га објавим по промо цени која ће да важи до нове године али по Јулијанском календару то јест до 13,јануара.2021, године. Након тога цена иде на 399 долара. Остале планиране опције биће додате наредне године.

У питању је робот који може да ради на било ком типу рачуна ( netting /  hedging ), и да тргује на свим доступним инструментима. Препорука је да то буду главни форекс парови, као што су ЕУРУСД,ГБПУСД, итд... Искрено још увек нисам стиго да тестирам робота на осталим валутним паровима, тако да за сада препоручујем ова два. Што се тиче типа рачуна препоручујем ЕЦН без зарачунате провизије ("without commission"). Након серије оптимизација на валутним паровима еурусд и гбпусд резултати су више него добри али овај робот није успео да превазиђе Сајбер Екпсерта по оствареном профиту, на жалост. Мислио сам да ће успети у томе али ето, није. Сајбер прави преко милијарде са оптималним вредностима а овај робот може да изгура за сада преко 500 милиона, међутим резултат није оптималан, тако да се његов најбољи оптималан резултат (pass, result, profit factor, expected payoff, drawdown, recovery factor, sharpe ratio) врти негде око 300 милиона. 

Изглед робота:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Резлутати са тестова на ЕУРУСД и ГБПУСД:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Сад погледајте прелиминарнe резултатe са тестирања Сајбер Експерта:
[You must be registered and logged in to see this image.]

У питању су мало лошији историјски подаци али 97-99 посто је сасвим задовољавајуће. Тип моделирања је био 1 минут ОХЛК. Оба робота тестирам на мојим демо рачунима, па видећемо. Лиценца за Сајбера је до скора коштала само 50 долара, а тренутна цена је 1999 усд. У овом тренутку вам не пропоручујем ни у ком случају да искеширате тај новац. Што се тиче Јургена цена је стартовала са 100 а тренутна цена је 299 долара. Када кажем лиценца не мислим само на једну. Сваки робот има минимум пет лиценци. Значи цена је за 5 лиценци. 

Што се тиче осталих робота, нека моја препорука би можда била Аладин, Киров, Хулк,Кварк,Португалац, Билбо, итд...  Што се тиче Билба дуго је био хајдован, а све из разлога рада на новијој верзији коју још увек нисам завршио, а што ће бити надам се током јанура наредне године. Такође одлучио сам да неке велике преправке на овом роботу НЕЋЕ бити. То јест задржаће скалпинг модул Луди Џо, и остаје постојећи енџин. То је генерална одлука. Остало подлеже генералној ревизији. Што се тиче цене она је у овом тренутку само 50 долара. Након објаве нове верзије цена иде на бар 700 усд где ће и остати и то закуцана.

Моји неки будући планови су писање новог кода за Ц Трејд и Трејд Стејшон платформе и  можда одрадим код за платформе базиране на Јави. Свакако моја топ препорука је МТ5 платформа,али  људи користе и поменуте стога Сajбер Експерт ће бити сигурно одрађен и доступан и за њих, сад којим редоследом, то ћемо видети. И то би било то за сада, остајте ми здраво и желим вам све најбоље у новој 2021 години.

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra


Global Moderator

Поздрав свима који прате ову тему,

Скоро месец и нешто дана нисам стигао да напишем ништа у овој теми. Разлога је много,а један од главних је рад на унапређењу већ постојећих робота,као и рад на новом скалперу. Такође живот се не своди само на програмирање, било је које каквих и других обавеза из којих још увек нисам изашао. Тако да би то били неки главни разлози мог одсуства са форума. 

Живот и посао су непредвидиви. Често нисмо ни свесни шта нас чека и шта би могло да се деси. Тако и код мене , ја радим једно а добијем сасвим друго. Робот који ме је стварно изненадио је Сајбер Експерт. Наиме радио сам на новој верзији робота , односно на његовом унапређењу без великих промена. Овај ЕА је замишљен као тренд робот. Међутим одрадио сам мале промене у сигнал логици и додао рад са ценом. Такође сам му додао и временски опсег, за сва четри индикатора. Шта сам још одрадио? А да,такође је додата нова опција која омогућава тражење сигнала у мили секундама, плус сам мало променио опцију која претражује сигнал у секундама, као и опцију за брејк ивен и трејлинг стоп. Грешка која је била у тестер функцији мислим да је исправљена у предходној верзији осам. И онда тестови и тестови и оптимизације и тако скоро месец дана. Добро било је и малих промена током оптимизација и тестирања а све у циљу постизања што квалитетнијег система односно робота. И тако једног дана док сам пио Турску кафу и буљио у екран а током оптимизације, које по реду појма више немам. Појави се један резултат који нисам очекивао у питању је био профит од преко сто милиона долара. Гледам и не могу да верујем. После тога сам одрадио још пар тестова да бих пегло већ постојећи резултат и тако добијем скоро девесто милиона долара. Након тога сам одрадио тражење сигнала у милисекундама а што је резултирало крајњим балансом од преко једне милијарде. Иницијални депозит може бити 1К усд а може бити само и 100 усд. Верујте ми то заиста нисам очекивао. Јер цео мој концепт се сводио на тренд стратегију са четри МА индикатора. Логика јесте мало измењена али ништа значајно. То мало изгледа много утиче на садашње перформансе система, наравно у позитивном смислу. Робот такође тргује и као обичан тренд стручни саветник али и поседује ову скалпинг црту која генерише невероватне резултате. 

Сигнал који можете видети на главној страници од форума при дну је пао из разлога великог броја тестова Сајбер Експерта, Билба, и Јургена( мог новог скалпера). Што се тиче Јургена и он добро ради али Сајбер га је превазишао за сада. У периоду тестирања од 2018 до данашњих дана Сајбер отвара преко 600 хиљада налога. Лог фајлови су преко десет гига сваки тако да после сваке серије тестова и оптимизације морам да бришем ове фајлове. Наравно ручно јер никако да одрадим неку скрипту у Пајтону која би то аутоматски радила за мене. И као што рекох на самом почетку ово заиста нисам очекивао од овог Експерта, нити сам радио на томе да овај робот буде скалпер нити ми је то био неки план. Али као што рекох живот је пун изненађења, и у овом тренутку времена овај робот је мој топ производ. 

На сликама испод сам обележио новонастале промене.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Сад ћу вам показати неке од тестова у распону од 2015 па до краја ове године.
2015-2020:
2019-2020:
И 2020:

Што се тиче сет фајла он је исти. Значи робот тргује са истим подешавањима и то у  профиту од 2015 - 2020. Ако га тестирамо само у 2020 направи преко шесто милиона долара профита са почетним депозитом од само сто долара. Мислим да од овог система не могу ништа више да очекујем а нема ни потребе. Ако и буде нових верзија у питању ће бити само промене козметичке природе.  Сад долази фаза трговања на мом демо рачуну који је повезан на сигнал Скај Рокет. Такође робота већ тестирам на мом другом демо рачуну од само сто долара. 

Сво своје будуће време посветићу завршетку новог скалпера за којег планирам два модела за генерисање сигнала,јер је овај робот замишљен као ХФТ ЕА, као и нови апгрејд за Билба који је узгред још увек јавно недоступан. Такође носим се мишљу да ипак не уклањам Луди Џо скалпинг модул из Билба јер сам га мало изменио и преуредио у новом скалперу,али отом потом.  И то би било то за сада. Ако се невидимо у овој теми ускоро , желим вам сретну нову 2021. Одох.



Last edited by gandra on Mon Dec 28, 2020 9:46 am; edited 1 time in total

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra


Global Moderator

Поздрав свима који прате ову тему,

Нашао сам мало времена док тестирам робота којег сам одрадио по жељи једног клијента, па реко ајд да вам часком искуцкам шта има ново. Нова верзија СајберЕксперта је објављена пре пар дана. Робот је добио нови енџин, мала грешка у onTester() функцији је исправљена, и уклоњени су АТР и МФИ индикатори, плус Луди Џо модул. Што се тиче логике која генерише сигнал она није битније промењена осим једне исправке а која се тиче проблема који сам имао на самом почетку а који сам хендлово на један специфичан начин који није био баш океј. Једноставно тада нисам знао како то да решим па сам применио одређену тактику која је остала до предзадње верзије актуелна. Наиме приликом тестирања се појављивао >>  Zero Divide << инфо. Проблем се јављао у две функције у onTester() и у функцији која генерише сигнал  bool SearchSignal(). Тада сам то решио на следећи начин:
ако је нешто нула, нека буде== 0,00000000001, нешто у том смислу. 

То баш и није било исправно,али јбг, како сам знао тако сам радио. Сад је то решено онако како доликује уз помоћ терани оператора, итд, да вас сад не давим око тога. Такође сама логика која генерише сигнал је посебна. Идеја није моја, већ сам је видео у једном роботу.Међутим тог робота никако нисам успевао да оптимизујем, једноставно нешто није функционисало како треба. Али логика ми се свидела па сам одлучио да по том моделу направим логику за Сајбера, и једино је он има од свих мојих робота у постојећем облику. Остале сам одрадио на неки други начин. Мислим било је ту муке али сам тада успео у томе. Сада сам одрадио мало другачије, међутим принцип је остао исти. Као што рекох променио сам  код који решава проблем подели са нулом. Логика је заснована на четри МА индикатора, чије се вредности прерачунавају у процентима на нове вредности а затим иде све остало. Ма лудница кажем вам. Мало је конпликовано али вреди. Што се тиче кода за логику, нисам ништа слично видео на MQL5, нигде. Значи не постоји текст на Енглеском и Руском који нисам прегледао, доста од тога сам и прочитао, такође не постоји код за који ја незнам у  бази кодова од самог почетка па све до дана данашњег, ништа слично нисам видео бар до сада. Пример сам нашао на другој страни. Такође желим да вам скренем пажњу да обавезно пратите садржај на Руском језику јер је увек испред осталог објављеног садржаја у вези било чега бар пар месеци. Такође неки текстови постоје само на Руском. Ако знате ћирилицу верујте 99,9 посто проблем је решен. Ја сам чак почео и да говорим Руски , што ми је пре било незамисливо. Хрвати који знају ћирилицу за њих Руски ладна вода. Такође моја препорука је да пратите шта има ново и на Португалском делу веб сајта. И тако то су биле мале препоруке, а сад идемо даље.

Мислим да сам успео да Сајбер ипак буде оно што је требало да буде. Луди Џо је отишо у Јургена. Овај модул је  практично маркиро главну логику која није успевала да дође до изражаја осим у појединим тренуцима. Сад је ситуација сасвим другачија, робот ради сасвим океј, а што можете видети на слици испод. Сад нисам направио грешку као пре неки дан, слика је мало већа, погледајте.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Такође и Билбо је скоро па готов. У стварио чека тестирање. Али пошто ми недостају ресурси, а што је стари Српки проблем хахахах. Онда мора да сачека да се наручени робот тестира како доликује. Не вреди морам некако да се скупим и купим неку јачу машину, са дупло јачим процесором,са дупло већом и бржом меморијом, итд, јер, постојећа машина све мање задовољава у перформансама. И као што рекох Билбо ће бити ускоро враћен на тржиште, и онда ми остаје само да финализујем скалпера, и спреман сам за дочек нове 2021 године. 

Ииии то би било то за сада. Са новим информацијама, видимо се ускоро у овој теми. 
                                                                                                                                               Одох!

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra


Global Moderator

Поздрав свима који прате ову тему.

И пукла ми је платформа.Да,да, и то јуче. Шта да кажем, појма немам. Намучио сам се и изгубио негде око најмање три сата а можда и више да се поново организујем. Сви оптимизационио фајлови су заувек изгубњени. Имао сам их гомилу. Наравно сет фајлови нису, јер их чувам у посебном фолдеру.Због чега и зашто се то десило? Па радио сам на новом скалперу и одрађивао серију тестова, јер ја увек тестирам оно што сам тренутно одрадио. И тако робот је отварао између триста и петсто хиљада налога. Хард диск се веома брзо попуњавао а платформа је нешто штуцала приликом оптимизације. И у једном тренутку нисам више мога да радим нормално. Стога сам кренуо да чистим неке беспотребне датотеке, оптимизационе фајлове и тако то, али ништа. Онда сам одлучио да спасем постојеће фајлове, односно преместим их на други диск. обришем платформу , вратим фајлове, ма мука. И коначно сад платформа ради како треба. Након тога сам стопиро рад на Јургену, и окрену се неким старим идејама. Као прво хтео сам да преправим Кварка скроз на скроз. А затим како је посао одмицао закључио сам,па што да га кварим кад није лош и тако сам направио савим новог робота под новим именом >> СуперКварК <<. Логика је заснована на два Кауфманова (АМА) индикатора плус све остало. Као што знате Кварк има логику на бази једног АМА индикатора, нови робот два. Из тог разлога је и добио префикс Супер у имену. СуперКварк је одличан ЕА. Мислим није сад што сам га ја направио али стварно је ок, погледајте:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Све шљака,све ради. Слика је мало мала , али се види то што треба да се види. Затим, сам се сетио мог давно заборављеног робота који чами на ГитХабу. Погодили сте у питању је Португалац. Не бих га ја сређивао али пре извесног времена ме контактиро  неки баја ко зна одакле, а који је набасо на овај ЕА.Каже да је тестирао код да има потенцијал, и тако то све у суперлативу. Ја му кажем код је крш, и тако то, он јок запо добар је , добар је. И ето, реших да поново прегледам  код који је стварно крш, али базна идеја му је стварно добра. Што се тиче новог Португалца као што рекох искористио сам само идеју. Значи робот има два МА индикатора на којима заснива своју логику плус , јбг нем појма како да преведем на Српски!!! Плус ПА логику, нешто тако. Ништа конпликовано. А сад погледајте резултат са оптимизације и теста.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ово нису најбољи резултати, јер нисам одрадио оптимизације ни десет посто што се тиче оба робота, а камоли други и трећи круг. Резултат би био много бољи то је сигурно, али и ово је сасвим океј, па стога нисам хтео да беспотребно губим време.  Што се тиче Сајбер Експерта и Билба још увек ништа. Ради нешто на Сајберу, али ништа битно. Још размишљам да ли да преравим  логику или да задржим стару или да је само делимично преправим. То исто важи и за Билба. Нека нек се још крчка. Што се тиче новог скалпера после поменутих проблема, одлучио сам да мало оладим. Нека нек се и он крчка још који дан. И то би било то за сада,са новим информацијам видимо се ускоро, у овој теми. 

         Одох!

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra


Global Moderator

Поздрав свима који прате ову тему,

Можда сте приметили да Билбо и Сајбер Експерт и даље нису доступни. Разлог за то је вема једноставан. Роботима следи тотална реконфигурација на нови трејд енџин и нова, односно унапрећена стара логика. Из оба робота биће уклоњен Луди Џо скалпинг модул, и роботи ће бити оно што им је и била првобитна намена а то је што се тиче Сајбер Експерта, робот са четри МА индикатора и припадајућа логика, и Билбо са један или највероватније два ББ индикатора, плус одрећена логика. Такође Сајбер Експерт је уклоњен са ЕУРУСД валутног пара и он НЕ тргује, док Билбо и даље тргује односно робот се и даље тесатира на моја два демо рачуна, од којих за један знате , а за други незнате, односно није јавно доступан. И као што рекох ови роботи нису оно што су требали да буду због Лудог Џоа. Овај скалпинг модул сам почео да тестирам, односно направљен је одмах након што сам направио ова два робота, и учинило ми се као добра идеја да га интегришем у оба робота, а што сам и учинио. Од тада па све до сада прошло је скоро три године. Модул је показао свој изузетан квалитет и одличне резултате прилико тестирања које је трајало сво ово време и на разним демо рачунима. Сада је напокон куцнуо час да овај модул прерасте у посебног ХФТ робота. Ових дана сам почео да развијам посебан трејд енџин за овај скалпинг модул, који неће бити модул већ ће бити његов интегрални део. Такође робот не користи никакве индикаторе и не користи обрасце јапанских свећа, и томе слично. Робот је заснован на посебном моделу који омогућава да поменути енџин отвори и затвори преко тристадеведесет хиљада налога , за неких годину ипо дана. Ево и слика са првих тестова па погледајте. Само још да напоменем , да неби било неке забуне Луди Џо мења име у Јурген. 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ево и слике са првог тестирања:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Што се тиче обима он може да буде мини лот, констант лот, и проценат. У овом сличају сам тестирао робота са ризиком од 10%. Биће то један сјајан ЕА.

Идемо даље. Такође сам решио мали проблем који сам имао са новим роботом и Киров је успешно објављен као мој нови алго систем. Робот је већ оптимизован за трговање на ЕУРУСД валутном пару. Слика са теста.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Даље,што желим да напоменем  је у вези Акихика. И ако овај робот има само један индикатор на ком базира своју логику , робот такође поседује и мајнер, а што му омогућава да постигне одличне резултате. Робот има подразумевана подешавања, односно већ је оптимизован за трговање на ЕУРУСД. 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Прича још није говота што се тиче овог робота, јер планирам неке надоградње у будућности. За сада и овај резултат је одличан, па стога нема разлога да журим. Као што већ знате морао сам да направим комплет нов ЕА, за веома кратко време. И то не било какав ЕА, већ профитабилан ЕА. Негативна рецензија и даље стоји јер клијент из Јапана који је купио лиценцу једноставно игнорише моје поруке. У принципу и стари робот није био лош, далеко од тога,али људи једноставно не читају оно што пише. Ако сам напоменуо да је потребан оптимизација, то значи оптимизујте робота, или ме бар контактирајте, и ја ћу то одрадити за клијента. Такође носим се мишљу да је то неки фејк налог, који служи само да би испљувао конкуренцију. Ма немате појма на шта су људи на све спремни. И као што рекох човек ме игнорише, негативан коментар и даље стоји, као и једна звездица, јер није се потрудио да проба нов ЕА, тако да је моја сумња основана. Мислим бар сам имао прилике да видим то код других девелопера у коментарима. Јер они као и ја продају своју интелектуалну својину за сићу, па стога се и сусрећу са пљувачима, односно људима који не улажу ни мало напора да нешто направе, створе, односно направе нешто што ради, и што може бити корисно неком другом. Сваки мој робот вреди бар петсто долара за сваку појединачну лиценцу,али ја идем другом логиком, и стога је цена таква каква јесте тренутно. Мислим доста пута сам прочитао коментаре људи који су платили хиљаду и више долара за неки крш, од алго система. У појединим случајевима су чак куповали декомпајловане роботе. Из тог разлога цена мојих робота се креће од 50 до 75 долара. Да нико нема интерес да деконпајлује ехе фајлове, јер у питању је цена сића. Мислим да са новим компајлером тај посао постаје и немогућа мисија, али ипак ништа није немогуће. 

Што се тиче новог скалпера >> Јурген << можда овај систем и неће бити јавно доступан када га финализирам, али о томе кад све буде сређено и робот буде комплет оперативан,а што ће бити врло брзо. Има ту још пар појединости да одрадим и то је то. Даље, што се тиче ЕмаПро робота, могу вам рећи да за сада овај робот има одличне резултате на ЕУРНЗД валутном пару. Такође овај робот има одрађена подразумевана подешаваља за трговање на ЕУРУСД, али ја га ту не користим ,јер је овај валутни пар намењен за Сајбер Експерта. Датотетку са оптимизацијом за поменути валутни пар можете наћи у секцији коментари на MQL маркету, и линку на ком је овај робот објављен. 
[You must be registered and logged in to see this image.]

За сада је демо верзија преузета десетак пута. Такође отишла је и једна лиценца, али клијент није оставио никакав коментар. Што се тиче овог робота он је доживео неких 14 реиздања. Па што се ове задње верзије тиче она је и најбоља јер су све грешке исправљене, или бар ја мислим да јесу  bad boys. Такође робот поседује инпозантан мајнер, који се може користити а и немора да се користи. Робот ће трговати успешно и без њега,али неће имати врх резултат. Ту је и ЕмаЛајт, робот који је скоро па исти као ЕмаПро. Разлика је у мањем мајнеру, и неким додатним опцијама, мислим БЕ функцији, мислим нисам сигуран, немогу сад да гледам. 

И то би било то драги читаоци. Са новим информацијама видимо се у овој теми, ускоро.

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Поздрав свима,

Што се тиче новог робота, неће то ићи тако брзо ко што сам мислио. А немам ни разлога да журим, кад буде биће. Има ту доста да се ради, па негде можда током наредне године Киров угледа светлост дана. Друго што се тиче Аладина, пронашао сам грешку у коду и наравно исправио. Сада је доступна верзија 1,3, а сет датотеку моћете пронаћи у секцији коментари на веб страници робота. Такође форум није био једно време доступан, проблеми. И тако , то би било то за сада. Одох.



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

И поздрав свима који прате ову тему,

Одмах на почетку да се извиним нашем другару "ABC", човек ме нешто контактиро у приватној поруци на форуму, са одређеним питањем, на које на жалост нисам имао времена да одговорим. Извини АБЦ ,али одговор на твоје питање незнам, тако да, то би било то. Е, сад,хммммм, знам шта сам реко. Нема више нових робота, али ја кад добијем идеју онда све џаба. И тако родио се нови робот под именом Киров.Ево и сличице:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Све је спремно за објаву, али сам нешто зајебо ствар у коду током јучерашњег дана. Тако да су ми све оптимизације од данас џаба па сада радим нове за ЕУРУСД. Од сада ће сви моји роботи бити објављени са подразумеваним подешавањима која су пре тога оптимизована за овај валутни пар. Биће напомена у вези тога. Друго објављен је и нови Акихико. То је потпуно нови робот, на ком сам изгорео, због овог незадовољног клијента из Јапана. Па Хирохито сад можеш да пробаш Акихико и надам се да ћеш бити задовољан. Због тебе сам одрадио потпуно нови ЕА. И као што знате мука, мука жива. Треба брзо а неможе. Моја намера је била да одрадим робота са три индикатора, што је једноставно немогуће у овако кратком року. Тако да Акихико сада заснива своју логику на АДХ (ДМИ) индикатору од Велеса Вајлдера. И ту сам изгорео, јер као што рекох кратко време. Логику сам одрадио тако што сам нашао неке идеје на нету, тачније на инвестопедији, плус сам додао четри нивоа. Тако да сада плус ди, минус ди  имају по један свој ниво, а главна линија има два нивоа, уместо једног. Да би овај робот био профитабилан одрадио сам и услов за затварање, поред услова за генерисање купи-продај сигнала. То сам одрадио по први пут, и ниједан мој робот нема поменути услов, јер право да вам кажем нешто ми се ти услови за затварање отвореног налога а који се генерише у сигнал логици не допадају. Али,али у овом случају сам направио изузетак и робот ради перфекто са овим условом. Такође ту је и мајнинг блок, без којег неможе.

Изглед робота:
[You must be registered and logged in to see this image.]

И то би било то другари.Има посла, иначе би тема била мало дужа. Са новим информацијама, ускоро. Одох. bad boys



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Ко ради тај и греши

Иии  каква грешка у мајнинг блоку, ауууу. Цео дан се зезам са оптимизацијама за ЕмаПро. Први круг је прошао сјајно и са одличним резултатима. Други круг исти ко први све исто,а не би требало тако да буде.И шта није у реду,размишљам ја тако,нем појма? Реко чек да поново прегледам код у делу који је задужен за рад са подацима, то јест мајновањем. Кад оно ко гром из ведра неба четри линије кода поптуно исте. хахаха. Значи, аууу. И онда сам се сетио шта сам урадио. Копиро сам прву линију кода, и пљуснуо на наредна три места испод  и уместо да преправим варијабле остале све исте. И ја се данас питам, како је могуће да је резултат потпуно исти, кад сад видим. Е јбг, у међувремену сам исправио грешку и објавио верзију тринест. Надам се да их неће више бити, мислим на нове верзије и исправке грешака, хахаха. Онда реко ајд да прегледам и ЕмаЛајт, кад тамо све ок. Не вреди бацио сам мозак на Акихика, али не вреди , заглавио сам се и то је то. Што се тиче ЕмаПро, код је исправан 99,99%. Мислим да неће бити више изненађења. Само час да проверим да ли је сада све ок.Е то је то сад мајнер ради како треба. Релативни пад се смањује по прилично у односу на први круг оптимизације. Ма одмах мени нешто није било јасно, и то у самом почетку другог круга. Гледам у податке и невереујем шта видим. Па опет размишљам, ајд да сачекам крај. Ишао сам овде онде,до града и назад. И кад сам дошао изненађење, то јест све исто што се тиче реалног и релативног пада, и профита.  Само минут сад ћу да вам покажем,каква је сад ситуација, и како је требало да буде данас на почетку другого круга.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Идем сад нешто паметно да гледам док ово чука. Ал незнам шта? Фауду сам одгледо све три сезоне за пет дана. Е рођаци ако ово нисте гледали онда ништа нисте гледали. Моја топ препорука за ову Израелску серију. Имате Енглески , имате Хрватски. Обавезно је потражите на нетфликсу.



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Поздрав свима,

Данас ће мо се позабавити како и на који начин почети са оптимизовањем ЕмаПро робота. Бићу кратак јер сам припремио неколико слика на којима се све јасно види. Још да напоменем да исти принцип важи и за ЕмаЛајт ЕА.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Овде видимо моја почетна подешавања. Она не морају бити оваква, и свако може одабрати шта жели.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Извињавам се на словним грешкама које се налазе на сликама изнад, немам времена да правим друге.Највероватније два три круга биће довољно за задовољавајући резултат. И то би било то за сада. Одох. bad boys



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Поздрав свима који прате ову тему,


Роботи ЕмаПро и ЕмаЛајт су коначно добиле неки свој крајњи изглед, то јест све грешке су исправљене, нешто је и промењено, а нешто је и  уклоњено такође. Што се тиче ова два робота то би било то за сада. Планови за будућност могу само да обухвате ЕмаПро ЕА. Шта би то било што би још више унапредило овај систем, тренутно нисам сигуран, и у фази сам размишљања. Али биће свакако. За сада остају на овом нивоу на ком су сада јер прилично сам уложио труда и рада у ова два робота, који имају јединствену опцију мајновања или рударења података, како год. Што се тиче ове опције она може да се користи а и немора да се користи. Роботи се могу оптимизовати и без мајновања, и радиће перфектно. Али са рударењем се постижу врхунски резултати, стога ова опција и постоји. Први робот са овом опцијом је бесплатна Ема. То је одрађено давно, можда има две године и више, сад појма немам. Наравно то је био мој почетак и рана фаза мог упознавања са овом врстом система. Идеју да ово одрадим је била сасвим случајна, и не намерна. Чисто сам дошао на идеју да манипулишем са подацима и ниша више. Нигде ништа нисам прочито, видео, и томе слично. Сад у овом тренутку тек видим да је у ствари мајновање података у алго системима веома популарно и може се рећи прича која није од јуче. Ја једноставно нисам знао за њу током рада на мом првом Ема роботу. И тако надам се да сам успео да са овим системом  направим разлику између моја два ема робота односно три ако рачунамо и бесплатну верзију, и између прегршт осталих робота који користе исту укршетену стратегију. Сад  погледајте слике од коначних верзија.

ЕмаПро, крајњи изглед:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Коначан изглед ЕмаЛајт робота:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Што се тиче сигнала, активне су раније верзије робота, можда пет верзија испод. Тако да сад ме чека посао оптимизације за ова два робота и коначно неки детаљан преглед на енглеском језику. 

Што се тиче Акихика, прича је запела, око макд сигнала. Доста тога је већ одрађено и један сигнал на бази АДХ Велес Вајлдер индикатора је успешно одрађен. У овом случају сам користио ниво стратегију јер ми се она учинила као најбоља, а и први резултати то потврђују. Такође робот располаже са опцијом за мајновање и то можда и већом неголи ЕмаПро. Ево сличице па погледајте.

Нови Акихико:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Брзи и спори МА сам убацио чисто ради МАКД стратегије али нешто се носим мишљу да одрадим само сигнал на бази МАКД инидкатора и то ниво стратегију, тако да можда ће МА индикатори бити уклоњени,за сада појам немам. Јер као што рекох запео сам овде, и мањка ми идеја. И то би било то за сада драги пријатељи. Одох.



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Поздрав свима који прате ову тему.

Нећу дуго да вас давим вечерас. јер нешто сам и уморан тако да ћу се потрудити да будем што краћи. Што се тиче робота има малих измена у ЕмаПро и ЕмаЛајт роботу. Наиме уклонио сам две функције које би требало да додатно регулишу ниво ризика. Разлог за такву акцију је једноставан. Једноставно нису потребен јер робот поседује улаз под називом  "Descrease factor".  Оба Ема робота имају три опције које омогућавају кориснику да бира да ли жели да користи подешавање величине лота ручно или  у процентима "Risk in percent for a deal", или жели да тргује само са мини лотом "Lots Min" , или може сам да подеси величину лота "Constant lot". Ако изаберемо ниво ризика у процентима онда фактро смањења додатно регулише величину лота када дође до губитака. Ова опција се изражава такође у процентима од 1 до 100. Мислим да сам ово пропустио да наведем у роботима, што је мој фаул. Тако да баланс стоп и еквити стоп немају сврху. 

Даље, цене су мало порасле, јебига инфлација и тако то. Билбо, СајберЕксперт и наравно Акихико су остали на истом ценовном рангу. Разлог је једноставан. Ускоро ће бити објављен нови Акихико, и цена се неће мењати. Што се тиче Билба и СајберЕксперта, ови роботи мора да иду на генерални ремонт. Има ту доста пропуста које морам да исправим, и уклоним из оба робота  скалпинг модул >>Луди Џо <<. Одприлике овај модул ће бити саставни део новог скалпера али у иземњеном формату. Поменута два робота ће радити само са својим базним стратегијама , које су добре, али и оне ће бити додатно побољшане. То ћу ја брзо да одрадим , то није велики посао. 

Такође размишљам да и мој једини "free of charge" робот , генрално средим. Робот је добар и до сада је преузет преко 200 пута. Али код је катастрофа. Незна се геде се шта налази, Исто тако је и код Билба и Сајбер Експерта, све је изтунбано. Што је и разумљиво јер су то моји први роботи које сам радио пре две године, када сам са пајтона прелазио на mql5  прогрмаски језик. Разлог за такав поступак је недостатак подршке мт5 платформе за пајтон. У међувремену то се све променило наравно на боље. Додате су нове библиотеке и додају се нове, ево пример, само мало да видите:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Што се тиче нових робота у mql5 биће их наравно али не у овом обиму као до сада. Јер као што рекох прелазим на пајтон. Искрено ништа ме у томе није спречавало ни досада јер постоји  библиотека под називом "ZeroMQ", такође постоје и многе друге као на пример "Roffild's Library"
", или може да се одради  "Dynamic Link Library" или ти" dll", све то је могуће било и пре , могуће је и сада али само за личну употребу. А пошто сам ја хтео да направим роботе за мене а и за друге, онда то није било могуће, јер као што знате не постоји никаква могућност да објавите робота на "mql5 marketplace" са овим стварчицам као додацима. И тако, у принципу више ћу се посветити развоју личних система неголи тржишту. Мислим имам једанест робота који су јавно доступни, а биће и нови скалпер што је укупно дванест. Тако да сам одлучио , боље да унапрећујем ове системе, неголи да изабцујем роботе ко пекара леба. И то би било то за сада. Одох.



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Поздрав свима који прате ову тему,

Па другари што се тиче моја два Ема робота, мислим да су све грешке исправљене, а и додате су неке нове опције такође. ЕмаПро је доживела свој десети апдејт ЕмаЛајт мислим пето издање. Баш сам се нешто измајмунисо са ова два робота. Брзо сам их објавио, а онда ту је и проблем који имам са Акихиком, од самог почетка, и то би било то. То би био неки разлог за велики број реиздања за две Еме. Иначе ја бих повуко Акихика са тржишта, да нисам продао пар лиценци, то је проблем. Искрено нисам ни рачуно да ће неко да га купи. Јер ваљда људи прво тестирају па онда купују. Кад оно јок. И сада бијем главу данима, пишем бришем код, један концепт,други концепт, па онда опет из почетка, јебига. Ма има да запнем и да направим топ робота. Искрено и био је крш, и појма немам зашто сам га у опште и објавио, појма немам. Нисам могао ни да предпоставим да ће неко да га купи! И сад, има да пропишам крв, да га направим како ваља. Као што рекох пробао сам два три концепта, од којих сам одустао. Тако да сам решио да буде Ема концепт. Немислим да ће робот имати укрштену стратегију, то не апсолутно јер нема смисла да се три пута понављам (Ема , ЕмаЛАјт, ЕмаПро), већ ће и  овај робот имати могућност да ради са  струкурама података. То је мој нови концепт, то јест концепт од данас. Па ако ово пије воду код три еме зашто да то исто не одрадим и у Акихику. Што се тиче индикатора биће одрађен макди, цци,адх,ма. Затим долази на ред рад са ценом у одређеним временсим оквирима, и тако даље. Стигао сам да одрадим трејд енџин, сад остаје само још логика и то би било то. 

А сада ћу да вам покажем шта је ново убачено у ЕмаПро и ЕмаЛајт роботе:

[You must be registered and logged in to see this image.]

исто то је и код ЕмеЛајт:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Као што можете приметити све саме нуле. Сада нема обавезних подешаваља како је било у ранијим верзијама, три и два. Оптимизација ова два робота треба да се одради на следећи начин. Прво оптимизујемо све улазе изнад блока : "Working With Data Structures", а затим када добијемо задовољавајуће резултате прелазимо на овај блок. Начин на који подешавано старт, корак, и стоп је следећи:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ја незнам колико ко има процесорске снаге на свом компијутеру или компијутерима ако имате којим случајем локалну мрежу, па онда имате могућност активирања фарме локалних агената. али у сваком случају препорука је да користите mql клоуд за брзу оптимизацију. Ако не онда радите са чим имате. Ако су четри језгра радиће од дванес увече до шест ујутру , па онда лепо ујутро тестирање уз кафицу. И то би било то за сада. 

     Видимо се,поново у овој теми.  Одох!



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Поздрав свима,

Реко да узмем малу паузу у раду и напишем нешто на форуму. Оно што је било већ знате, а оно што ће тек да се деси,незнате. Е, овако. ЕмаПро је поново доступна и то по цени од само 75 долара. Што се тиче овог робота већ има седам верзија, а богами биће их још, него не могу да стигнем на све стране. Има још неке ситнице да се дораде, које сам тек данас видео. Ништа значајно у питању су обавештења за журнал,итд... Што се тиче цене рекох нема скидања,али ето нека народ купује. У ствари ја сам и скинуо цену за једног мог доброг купца, па после реко нек остане на том ниво и  јавно доступна. Имам неке добре оптимизације за ЕУРУСД. Јбг највише времена ми одузму управо оне. Нудио ми се неки баја да радимо у дуалу, ја да смишљам и прави он да оптимизује.  Јер за добра подешавања треба бар два до три круга. Одбио сам га, а сад видим да сам се зајебо, нема везе. Што се тиче ЕмеЛајт то је добар робот, можда и једоставнији, јер има мање улаза. Има слика испод ове тем па се лако може видети у чему је разлика. За ЕмаЛајт имам сетове само за УСДКАД, јер то је мени требало.

Даље, Акихико ће бити потпуно нов ЕА. Јер један клијент из Јапана има негативан став што се тиче актуелне верзије.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Упарво радим на томе. Што се тиче мене лично робот није лош, али да би се добио задовољавајући сет фајл треба да се добро ознојите, ето то би био неки разлог зашто ћу  потпуно да га иземним, и одрадим другачије. Даље Милојица ће постати АИ и то врло брзо. Биће му додата једна неурал библиотека. Планови су ми се пореметили због преравке Акихика, тако да ће Милојица мало да попричека. Код осталих робота неће бити промена, бар за сада. Сигнал стагнира, јер једноставно не могу њим да се бавим у овом тренутку.

И то би било то, одох.



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Поздрав свима који прате ову тему,


Има доста новина о којима ћу писати почев од данас, јер једноставно нисам стигао. Проблем са колима, проблеми са роботима, проблеми са MQL5 вебсајтом. Ето  на пример данас је пао и једно време није радио. Након тога сва статистика ми је нестала bad boys. Што се тиче новина има их колко хоћете, па да кренемо редом. 

Акихико

Је робот који је напокон добио неки крајњи изглед  или облик. Доста тога сам покушао са овим роботом а све у циљу да од њега направим, задовољавајући крајњи производ то јест робота који се разликује од других мојих робота, и  који ће да генерише позитивне резултате током трговања, то јест профит. 

Изглед робота са улазима:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Акихико је активан на ЦХФЈПИ валутном пару са новим  подешавањима. Значи одрадио сам потпуно нове оптимизације за ову задњу верзију, па видећемо, видећемо. А сад  погледајмо део фајла од моје задње оптимизације:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Шта велите, има потенцијала. Нешто од овога користим, али појма немам шта сам изабрао,а није ни важно, јер има доста добрих профита са веома малим релативним падом. Мислим да је старт био хиљарка, и то је то што се тиче овог робота, биће детаљан опис до нове године. Идемо даље. Следеће шта има ново је, коначно сам одрадио бесплатну верзију робота Ема и сада постоји лака верзија робота и про верзија. Основна разлика између ове две верзије је у улазима, Једна верзија има одрађене константе, а друга има могућност подешавања и оптимизације одређених улаза. 
Сад ћу да вам покажем у чему је разлика. 
Изглед робота ЕмаЛајт:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Изглед робота ЕмаПро:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Све има своју цену. У томе је поента. ЕмаЛајт кошта педест долара, а ЕмаПро 250, и ако мислим да је то мало за про верзију али ето нека буде толико. Генерално сви моји роботи имају исту цену од 50 долара за пет лиценци. Само ЕмаПро је пет пута скупља. То никако незначи да су остали роботи мање квалитетни, напротив. Ишао сам са истом ценом за све чисто из практичних разлога. Ево на пример Хулк, има педесет сигнала а кошта само 50 долара, Кварк има један сигнал а цена је потпуно иста. Немам појма, тако сам нешто одлучио, и то је то. Што се тиче ЕмаПро робота она остаје на тренутном ценовном рангу, и ту нема промена. Што се тиче логике код ЕмаЛајт и ЕмаПро верзије она није само везана за индикаторе, већ сам конбиновао "priceaction"  са класиком, брзи спори МА плус одређена "ontick" логика. У принципу роботи дођу као неки хибриди. Укратко ЕмаЛајт је напредна верзија бесплатног робота Ема и осакаћена верзија ЕмаПро робота. Основна карактеристика за сва три робота је рад са структуралним подацима, а што им омогућава врхунске резултате. Погледајте слику од оптимизације за ЕмаЛајт:
[You must be registered and logged in to see this image.]

ЕмаПро опт фајл:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Слика говори хиљаду речи, тако да нема потребе ништа да вам објашњавам.

Што се тиче ова два робота мислим да у скорије време неће бити никакве надоградње. Радићу оптимизације, филтрираћу податке, а све у циљу добијања што бољег резултата са што мањим релативним падом. Даље, оно што је ново је нови скалпер. О томе сам већ писао, имам све што ми треба, па можда и он буде готов  ускоро. Име сам му дао по једном мом клијенту из Немачке "Jürgen". Има слика има све само фали код, хахаха.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Али сад у овом тренутку, стварно нема снаге. Изгорео сам на две Еме и поправкама на Акихику. Посетите моју продавницу : https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products  и видећете да ни један једини детаљ о роботима нисам написао, ама ништа, јер нисам се тим бавио. Знам срамота,али кад стигнем биће  и то. Колико ме сећање служи мислим да сам радио и неке надоградње Аладина, тако да је и овај робот добио неки свој крајњи изглед. И то би било то драги пријатељи, уживајте и видимо се у овој теми, кад се видимо. 
  
Одох



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Поздрав свима који прате ову тему,

Има доста новина, доста. И поред тога што сам рекао да нећу објавити Акихика ипак сам то учинио. Робот је сасвим у реду, и био је ангажован на мом сигналу и валутном пару УСДЦХФ, све до мало пре, јер у међувремену сам радио на новој верзији, која је објављена јутрос. Нова верзија има и нови сигнал тако да сада робот располаже са два сигнала , и мислим да ће за овог робота то бити то. Такође додата је и нова опција за трејлинг стоп, а једна је уклоњена, као БЕ / затвори са нулом, модул. Разлог у принципу ја скоро никада не користим БЕ опцију. Предпостављам да је то тако и код других трејдера, па онда који к...ц има да тражи у роботу као опција ако је скоро па никада и не користим. Што се тиче неког профита, и стара верзија је добро радила. Оно што је битно то је да је увек отварала налог у правом смеру и одмах у профиту. Оно што ми се није допало је трејловање. Сад највероватније је у питању оптимизација, али сам ипак одлучио да додам још један сигнал као опцију. Такође карактеристика за први сигнал модул је да нема ни једног индикатора, већ своју логику базира на преокрету. Такође одмах након затварања једног налога у истом тренутку се отвара други у супротном смеру. Има профита погледајте на сигналу, јер сви налози до сада су били само профит. На овом валутном пару сам раније тестирао неке роботе тако да је скор негативан ако погледате целу историју. Овај робот је за сада имао само три отворена налога ,и сва три су затворена ручно, због поменутог проблема око лоше оптимизације трејлинг стопа. Након тога сам приступио доради логике , и опције за трејловање. И то би било то што се тиче овог робота.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Што се тиче Аладина, цена је скинута на $50 долара. Тако да сада сви моји роботи коштају исто. Што се тиче Акихика намеравао сам да га понудим сасвим бесплатно, затим цена му је била само $30, а онда кад сам видео како добор отвара налоге који су одмах у профиту, и поред  мане, да сам налоге затварао ручно, ипак сам поставио цену од $50, и затим је следила дорада. Да се вратим на Аладина. Овај робот вреди много. А то ћу и да докажем на мом сигналу. Значи робот је сам врх мог умећа и туђег такође [You must be registered and logged in to see this image.]. О овом роботу сам размишљао бар задњих годину ипо дана. И једноставно нисам знао, односно нисам успевао да га реализујем због разноразних проблема на које сам наилазио. Чак сам размишљао и да одустанем од њега у неком тренутку. Па сам се онда пре пар недеља вратио опет на овај пројекат,ваљда ми се упалила лампица и робот је спакован за два дана. Резултати са првих тестова су заиста невероватни, тако да је следила мала дорада и додавање нових опција.Задње објављена верзија носи ознаку 1,2. Мислим да ће дуго ту и остати. Само да нађем опт фајл да вам покажем потенцијал, само мало.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Имам и тест са мањим депозитом само ме нешто зеза платформа, враћам се одмах. Морао сам да рестартујем цео ситем, јер је платформа одрадила апдејт и све ми је забаговало. Е да наставим са темом. Пронашао сам одлично подешавање за робота на које сам чак и ја тотално заборавио, погледајте резултат.
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Подешавања за овај резултат трговања су следећа.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Подешавања за улазе.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Биће ту још добрих подешавања. На MQL5 у секцији коментари тренутно нема нових фајлова за задње објављену верзију. Сад је још потребно да се докаже као Кварк, Хулк,Билбо,Милојица,СајберЕксперт. Даље, хтео бих да поменем још једног не намерно запостављеног робота а то је
ReadHotChiliEA . Колико видим има заиста мало преузетих копија а робот је одличан. Доћи ће и његово време, једноставно нисам га добро оптимизовао, а и сви топ валутни парови су већ заузети. Тренутноје ангажован на КАДЦХФ. 

И тако дошао сам до броја девет. И тако размишљам шта да буде под редним бројем десет. Дали да то буде Ема про, или нови скалпер. Ема се котира одлично, и за сада је преузета преко стопедест пута.
[You must be registered and logged in to see this image.]

А ја га не корситим, јер нисам задовољан. Реално робот није лош али има мана. Овог робота сам објавио малте не кад и Билба и СјаберЕксперт, ту негде. Ова два робота користим  од првог дана а Ему никако да коначно средим. Све ме нешто мрзи. Доста ме људи контактира и пита кад ће бити нека про верзија од овог робота, и појма немам зашто одуговлачим са објавом нове верзије. Један од разлога су рад на новим роботима, а други преобиман посао. Робота морам такорећи комплет да преуредим. Па видећу можда и кренем у тај подухват ускоро.

Што се тиче сигнала SkyRocket , на њему можете пратит рад моји робота. Који робот је где распоређен прочитајте у секцији Description, а шта има ново на мом Профилу или овде на форуму. Мада пре на профилу јер инормације на форуму мало касне. Такође обећавам и биће 100% објаљен детаљан преглед о свим роботима у делу формуа Публикације или на Блогу .Толико за сада, одох.



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Поздрав свима,

Имам добре вести и лоше вести. Прво лоше. Сјебали ми пет звездица на Кварку. Као фол неки аутоматски систем против преваре!!!!! Јеботе не могу да верујем аууууууууууу,  бре. Е баш сам се изнервирао. Оцена је једино видљива у  коментару, али испод иконице од робота више јок. Сад можда буде узрок мала промена цена на горе , па шта веле е нећеш мајци и тако ми сјебаше звездице. Ја после враћај цену која је и била , ал звездице још увек нису враћене.  Сва срећа па остале испод Хулка , ако ми и то не сјебу,ко зна. 

Добре вести су Аладин је сређен тип топ. Мало сам шибнуо цену на $500, то недирам ни за живу главу. Ко оће оће, а ко неће баш ме боле к...ц. Да не бих дошао поново на удар система. Даље , повукао сам тек објављеног робота са маркета. У питању је Акихико. Повуко сам га јер сам приметио један проблем који се јавља у узвештају. Није ништа црвено и упозоравајуће, али то је разлог, поправка је одрађена, али робота нисам вратио. Мислим одрађен је аплоад нове верзије али је недоступна и није видљива. Искрено нешто баш и нисам задовољан са перформансама , тако да ће да следи дорада. Него никако да нађем време убуше ме клијенти. Дај шаљи сет фајлове ,па шаљи опт фајлове, па како ово ради,  како оно ради, и ја тако по цео дан само се дописује,шаљем фајлове и титрам им јаја.Не могу ништа да одрадим што сам замислио. Треће урађена је мало тунбање на сигналу. Кад гле чуда замал ми и њега не сјебаше. Као фол разлог је повлачење велике количине новца са демо рачуна. Ја додо прошле недеље јер тргујем са шест робота у исто време са мало већим ризиком, па реко ајд нека се мало већ постојећи баланс подупре. Па сам затим повукао новац на други рачун. Није ми јасно зашто би то био проблем, јер у питанњу је демо.Ма немам појма нек буде шта буде. Таман сам га исфорисро на 250%, ма ...

Такође један клијент ми је дао добре идеје, које нису неостварљиве. Наиме човек ми је предложио зашто не направим неки интерфејс преко ког ћу контролисати рад свих робота преко само једног графикона, нешто томе слично. И кад мало поразмислим ОДЛИЧНА ИДЕЈА. Нешто сам на брзака склепо у мозгу како би то требало да изгледа. На пример, у питању је чист графички интерфејс по принципу табеле. И сад роботи раде овде онде, а табела би била активна сам на једном графикону на којем може бити робот а и не мора. Ту би требало да буде видљиво име робота,валутни пар на ком тргује, информације о профит или губитку , дугме да се затвори налог ручно , дугме да се робот удаљи са валутног пара, а замислио сам да буде и мали линијски графикон који ће да мења боју у црвено ако је трговање у минусу и  зелено у колико је у профиту. Мислим ово је све изводљиво, можда и нешто склепам на брзака. И тако. то би било ново. А да, новог скалпера завршавам бар до нове године, ваљда.Велики део посла је готов,  а то је логика. Тренутно имам два сигнал модула која ће радити симултано или појединачно, али ми треба и трећи. Имам и њега, све имам и појам немам зашто још није готов. Тако ми стоје неки роботи по пола године, а онда их спакујем за пола сата, бам, бам и готово. И то би било то, лаку ноћ.



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Иии поздрав свима, 

Вечерас сам добре воље, пијем пиво, и уживам. Алииии има и нешто ново наиме појавио се "New guy in town".Да, да након много пропуштених прилика, данас сам решио да завршим мој давно започети пројекат,то јест робота на бази Bill Williams индикатора. И тако све је сређено, мада сам се мало мучио око валидације, јер сам направио неку збрку у коду, ОПЕТ. Па онда сам се мучио око оптиомизаије. Па сам и то среди, и тако оде цео дан. Нови момак у граду се зове "Aladin". Mислим да сам већ писао о њему у некој од прошлих тема. 
[You must be registered and logged in to see this image.]



Линк ка роботу 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Цена опет смејурија само "fifty bucks" . А резултат невероватан. Погледајте резултат са оптимизације и теста на ЕУРГБП.
[You must be registered and logged in to see this image.]



Пошто ја на овом валутном пару већ имам ангажованог другог робота. Аладина ћу оптимизовати можда за УСДЦХФ. А сад погледајте део резултата са оптимизације.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Старт је хилјадарка, полуга 1:100, на 1М OHLC,  временски период теста 2018 - 2020. Видео нисам стиго да одрадим, па кад буде биће и  јављам овде. Толико , одох.



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Поздрав свима,

и даље причамо о Кварк трејдинг роботу. У принципу ово је мој омиљени ЕА, из више разлога. Када ми треба нешто брзо и лако за оптимизацију без превише улаза онда користим овог робота. Најновија верзија показује топ перформансе приликом оптимизације, и за сада испуњава жељена очекивања приликом трговања, на мом демо рачуну(види слику испод).
[You must be registered and logged in to see this image.]

Одмах након објављивања најновије верзије реализовано је и нових пет лиценци,  што потврђује мој досадашњи рад на овом парчету софтвера за трговање. Мислим ја сад овде могу да вам пишем бајке,али тржиште одређује шта вреди а шта не вреди. Што се тиче цене, она је стварно испод сваког нивоа,јер ја само желим да моји роботи буду доступни свима. Такође има ту и неких обавеза. Можда неко и неће бити задовољан јер понекад људи имају претерана очекивања. На пример,активираћу мој ЕА 24/7 , и одох у Турску на море, па кад се вратим онда ћу да покупим милионе. Од тог посла нема ништа. Роботи нетреба да тргују сваки дан, такође роботи имају своје и добре и лоше тренутке, бар то би требало сви да знамо и да нам је јасно, ма где купили или сами направили ЕА. И то би било то за сада, одох.



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Поздрав свима,

Коначно после много преправки реализована је верзија 1,6. Сада Кварк ради како је и требало да ради. Као што сам и поменуо у предходној теми, уклонио сам свих седам сигнала, и дорадио провобитни сигнал модул. Што се тиче неких будућих планова за овог робота, мислим да неће бити неких значајнијих преправки, осим можда и сигналу,али ништа значајно. Време ћу трошити на завршетак новог скалпера, итд...

Резултати са теста на валутном пару ЕУРГБП:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Робот са свим доступним улазима:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Као што можете приметити и нема их баш пуно, а што ми је и био крајњи циљ. Робот ради перфектно. И коначно да објасним зашто се опција:
- Inputs for MA Trailing

Активира са (true/false). Главни раѕлог за такву одлуку су улази, Method и  Price Series.  Ова класа за трејловање нема опцију NO VALUE или  NOTHING као могући избор. То можда одрадим у некој новијој верзији. Ништа није журно, и као што рекох робот ради перфектно. У принципу грешка је била до мене,
јер сам појма немам како заборавио да одрадим одређене ствари у ОnInit фукнцији. Видим ја да нешто нештима приликом оптимизације, и да неради како  су радиле верзије  од један до три. Детаљно сам прегледо комплетан код, и нашао у чему је  заправо проблем.

Главне предности овог робота су
- Једнопставан за употребу
- Нема превише улаза
- Лака оптимизација
- Одличне перформансе 

И то би било то. У колико желите, можете пратити трговање овог робота на мом сигналу "SkyRocket" , који је и направљен само у сврху мониторинга. Толико за сада.



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Зајебо сам ствар у задњој верзији Кварка! Видим ја нешто није у реду ,неће бре па неће. И тако мучим се данима око оптимизације. Тек ми јутрос кликер проради ајд да пробам неку предходну верзију. Ма оптимизација иде ко подмазана. Тако да сам до сада тражио у чему је проблем. Једноставно сам заборавио да додам две стварчице у OnInit. Друго ипак сам уклонио седам модула са сигналима, тако да је остао само један оперативан сигнал. На овај корак сам се одлучио јер имам друге роботе који имају више стратегија, а ту је наравно и ХУЛК, са 50 модула. Све остало је остало исто. Да видите како сад иде оптимизација:
[You must be registered and logged in to see this image.]

И то би било то за сада.



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Де сте трејдери,

Знам да је мало касно, али опет пијем кафу а то значи "free time for me", па реко ајд да вас информишем о томе шта све има ново. Наиме можда сте приметили мале измене у изгледу форума. Посао још није готов,и има ту још доста да се куцка "CSS". А право да вам кажем нешто ме и мрзи, јер то је чист пешаки посао, који сам мало одложио за касније. Тако да поједини видљиви пропусти за сада остају. Мислим они не утичу на рад саме апликације, али их има. Друго објавио сам нову верерзију КВАРК-а (1.4). Е то је ново. Ако сте некада користили демо верзију овог робота приметили сте да је ЕА имао у почетку само један стратегијски модул, па онда још један, и на крају задња верзија има осам независних стратегија. Такође сам додао и четри опције за трејловање СЛ-а  и ТП-а. Што се тиче модула са стратегијама, као што рекох оне су у потпуности независне. То значи да можете користити само једну стратегију, или можете конбиновати више стратегија у исто време. Ако конбинујете више стратегија онда је веома важан редослед извршења стратегија, а то се постиже оптимизацијом опције " Weight". Како и на који начин, већ сам писао у овој теми испод, па не бих да се понављам. Такође новина је додавање "магичног броја", у сваки модул. Значи свака стратегија има по један овај број. Сад, искрено нема ту неке велике магије, јер магични број служи за иницијализацију објекта у класи. У овом случају у класи стратегија. Зашто га називају магичним појма немам. Али куда сви,ту и ја, тако да је то то што се тиче магичног броја.Чек шта сам хтео даље? Сада ћу вам показати улазе за трејловање и како се они активирају или деактивирају. Само да активирам робота да бих видео редослед, само мало....

Ево и снимка екрана са мог демо рачуна који је повезан са сигналом "SkyRocket"
[You must be registered and logged in to see this image.]

И као што рекох... тако би запалио један дуван али у радној соби нема смисла ,јер нисам овде једини, тако да ћу наставити ову тему после пуш-паузе. Одох!
bad boys



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Поздрав свима који прате ову тему,

Пијем кафу после ручка, па реко да наставим где сам стао. Него кад смо код кафе зашто се назива/зове Турска, јер Срби генерално пију више кафе неголи Турци. Колико знам Турци више преферирају, чај. Е али можда су у ствари дахије пиле кафу,Аганлија, Кучук-Алија, Мула Јусуф и Мехмед-Ага Фочић. Ал ово све Јаничар до Јаничара, тако да префикс Турска опет отпада. Него да се вратим на тему. 

У предходној теми сам објаснио опцију  "Weight".   Све што важи за Хулка важи и за следеће роботе(види слику);
[You must be registered and logged in to see this image.]
       слика бр.1

Код сва четри робота сам користио исти принцип приликом развоја, а то је >> object-oriented approach << , стога све што даље будем објашњавао тиче се сва четри робота. Опцијом  "Weight"  / "Тежина", одређујемо тежину извршења сигнала. Значи ако имамо два сигнала прво се извршава сигнал са мањом тежином, и на тај начин добијамо редослед извршења. У случају једног сигнала систем раније активира сигнал ако има мању тежину. Ето то би било то што се ове опције тиче. Сваки од ова четри робота може да ради са свим врстама налога. Ако желимо одмах да будемо на тржишту онда радимо са инстант налозима, Купи или Продај < BUY/ SELL >. Такође систем може да отвара и Лимит налоге, , и на крају можемо да радимо са стоп налозима .  Једну од ове три опције активирамо попуњавањем одређене вредности у поље  "Price level to execute a deal". У колико желимо да наш робот ради само са buy/sell налозима онда пишемо НУЛУ (види слику број 2).
[You must be registered and logged in to see this image.]
слика бр.2

Ако желимо да активирамо налоге на чекању у том случају у ово поље уносимо негативну вредност на пример -1, (види слику број 3).
[You must be registered and logged in to see this image.]
слика бр.3

У колико пак желимо да наш робот отвара само лимит налоге, у том случају ову опцију попуњавамо са бројем већим од нуле (види слику број 4).
[You must be registered and logged in to see this image.]
слика бр.4

Која вредност је најидеалнија? На то питање добијамо одговор приликом оптимизације робота, тако што ћемо за СТОП налоге овај улаз оптимизовати у опсегу од нпр. -100 до -1

  • СТАРТ (  -100 )
  • КОРАК (  -1 )
  • СТОП ( -1 )

Исто тако ЛИМИТ налоге оптимизујемо у опсегу од 1 до 100 нпр.:

  • СТАРТ (  1 )
  • КОРАК (  1 )
  • СТОП ( 100 )


Што се тиче Купи/Продај налога ову вредност не оптимизујемо и  одговарајуће поље попуњавамо са нулом.У том случају робот ће бити оптимизован само за отварање инстант налога.

Шта желимо од нашег робота опет зависи од нас самих. Да ли да тргујемо на преокрет , или да пратимо тренд или пак да одмах уђемо на тржиште зависи само од нас. Робот ради оно што му ми задамо да уради. Имам неких готових примера за све три врсте налога које сам одрадио за Кварк робота, али то у наставку,  а можда буде и неки нови видео на мом новом youtube  каналу FinTechZone, који је планиран да буде на Српском(види слику број 5).

[You must be registered and logged in to see this image.]
слика бр.5

И то би било то за сада. Наставак свакако следи



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Де сте "бре", другари,трејдери,фамилијо,даљи рођаци,итд...

Данас имам нешто слободног времена,па реко ајд да нешто и напишем на форуму јер одавно,одавно ништа нисам објавио. Као што можете видети скину сам цене на свим роботима, и одлучио да ЕМА остане потпуно бесплатна. До сада је скинута преко 120 пута, и сваким даном тај број расте.
Види Снимак Екрана:

 То раде сви па реко ајд и ја да понудом нешто сасвим бесплатно. Робот није до сада имао озбиљнији апгрејд, осим синхронизације са платформом. Можда ћу у будућности одрадиди неке нове опције које ће значајно унапредити робота, али отом потом. Сада радим на великом апгрејду за неколико робота, и то за : 

  • Хулка
  • РедХотЧилиЕА
  • Кварк робота
  • И наравно мог омиљеног Милојицу


Шо се тиче Билба и Сајбер Експерта они ће мало да попричекају. И као шо рекох цене за роботе су прилично отишле доле. Тако да сада сви роботи коштају по 50 долара за 5 лиценци. Такође сам активирао могућност изнајмљивања на годину дана за само 30 долара. Од овог неможе јефитиније. Цене се неће мењати у будућности тако да је то то, што се тиче ове приче,ЗАКУЦАНО.

Ово морам да вам, покажем. Погледајте из ког разлога је Хулк највећи робот.Мислим највећи је по томе што има највеће  код.
Погледајте снимак екрана из Едитора :

Наравно приличан број класа је "by default",као што су нпр. класе Експерт, не баш све,али већина. А сад нови снимак екрана са мог демо рачуна у висини од 10 000 УСД, и да видите зашто мислим да је Хулк топ ЕА.
Затворена позиција на ГБП-ЈПИ на Х1 временском опсегу:


Шта није добор одрађено а тиче се  свих мојих роботима!





Прилично сам светсан једне моје грешке коју до дана данашњег нисам исправио, и за коју једноставно немам неко валидно оправдање. Наиме опште је позната чињеница да "сваки цига хвали свог коња", а код мене је то сасвим супротно испало. Када прочитате моје објашење за било ког од мојих робота на MQL5 (види спојлер) пре се уплашите него што можете наћи неку валидну информацију о самом роботу.
Погледајте пример, ужас хахаха:

Ако ме питате зашто никада нисам одрадио један квалитетан преглед за бар једног робота, мој одговр би био, појма немам. Ваљда ме нешто мрзело, нека преча посла, ма откуд знам. Већина програмера се прилично труди да објасни људима како да користе њихов производ,само је код мене то супротно. Али и то ће се променити. На пример ево једне тајне што се тиче Хулка. Хулк има 50 независних сигнала. Сваки сигнал може да се користи у конбинацији са другим сигналом или сигналима, али,али, веома важно је да се одреди који се сигнал први извршава, који други а који трећи. То вам дође нешто као главни сигнал са два 
филтера. Да би се то одрадило квалитетно,потребно је да се одради квалитетна оптизација, јер сваки сигнал може да буде главни сигнал али може да буде и  филтер. То се ради на следећи начин. Одаберете нрп. два сигнала, и оптимизујте опцију "Weight", а што би било у преводу на Српски "Тежина". Такође, да би сте добили квалитетно одрађену оптимизацију потребно је да водите рачуна о три опције, а то су :

  • START
  • STEP
  • STOP


Такође опција "Weight" се оптимизује у опсегу од  0 до 1. А што значи да би старт требало бити нула корак на пример 0,001 и стоп 1. Такође можете почети оптимизацију са различитим кораком на пример за други сигнал корак може бити мањи, али стоп мора бити број 1, итд... Има ту још доста појединости да би се одрадила квалитетна оптимизација. Ето видите зашто и из ког разлога никада нисам одрадио  квалитетно упутство како се користи бар један мој ЕА. Значи само о опцији  "Weight" могао бих да напишем бар двадесет редова, како шта и на који начин.  У међувремену док ово куцкам, Хулк има ново мишљење за ГБП/ЈПИ валитни пар па да погледамо.
[You must be registered and logged in to see this image.]

И тако то би било то за сада, са новим информација у скорије време.

Поздрав



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Поздрав свима

Настављам са темом, са малим закашњењем. Значи као што рекох, применио сам исти модел, а то је један главни модул, који је срце робота, са независним модулима који могу имати утицај на рад робота, или не, јер у питању су опције. Као што је опција за време која има утицај на рад главног модула,али нема утицај на рад скалпинг модула. Такође мала разлика између Сајбера и Билба је опција "магични број". Одмах да појасним ситуацију око ове опције. У њој нема магије, већ се овај број користи за иницијализацију објекта у одређеној класи. Сајбер има само једну опцију за овај број, док Билбо има две, а што му омогућава отварање више налога у исто време , под условом ако се испуне одређени услови. Па тако могу бити отворени два,три или пет налога у исто време и у истом смеру, значи нису у питању хеџ позиције. Опција се активира уношењем два раличита броја( 1,0). У колико је (1,1), робот отвара само једну позицију. У новијој верзији робота планирам да буде само једна опција за подешавање магичног броја, али крајњи резултат ће бити исти. Значи ако за наш магични број изаберемо нулу робот отвара само једну позицију. Тај услов ће важити само за Билба. 

Први корак који треба урадити код оптимизације је одабир одређених параметара који треба да буду оптимизовани први, и у исто време. А то су СЛ и ТП, са индикаторима. Чини ми се да платформа дозвољава оптимизацију 16 или  18 параметара истовремено, исправите ме ако грешим. Стога ако нема места за оптимизацију параметара за трећи индикатор, подесите подразумеване вредности, и почните са оптимизацијом.  Све остале опције које су опционе неоптимизујемо док недобијемо задовољавајући резултат. 

Пример почетка оптимизације за Билба 1.7
[You must be registered and logged in to see this image.]

Следећи корак је одабир инпута са опцијама за старт-степ-стоп.
[You must be registered and logged in to see this image.]

У колико сте задовољни са добијеним резултатима идемо на финија подешавања. Следећи корак је оптимизација индикатора који нису били оптимизовани, па након тога блокови који нису били оптимизовани и све тако редом док наш крајњи резултат не буде оно што желио.

Примери
[You must be registered and logged in to see this image.]

И то би било то за сада. Видимо се у следећем наставку.

Живи били



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Настаљам са темом о роботима.


И тако, као што рекох одрадио сам нове оптимизације за СајберЕксперта и Билба. Што се тиче ова два робота објаснићу вам у овој теми шта су ови роботи и како они функционишу, јер су оба направљена по истом принципу, разлика је само у појединостима као што су поједини индикатори итд..

Оба робота имају главни модул који функционише независно од скалпинг модула, али скалпинг модул нема могућност независног функционисања. Такође подсистеми који имају утицаја на рад главног модула немају ама баш никаквог утицаја на рад скалпинг модула. Тако да је приликом оптимизације веома битан редослед шта се прво оптимизује ,а шта после тога и који је наредни корак који треба предузети да би оптимизација била успешна.

Као што рекох нема пуно разлике између Сајбера и Билба, јер сам применио исти концепт. 
                   Морам да прекинем,наставак следи вечерас......

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Поздрав свима,
 
Одавно ме није било ни у једној теми на форуму, а и ово ми је једна од ретких тема на ћирилици, па рекох ајд да нешто напишем о завршеним пројектима,после дужег времена.

У задњих пар недеља су објављена нова четри трејдинг робота:

  • Hulk
  • RedHotChiliEA
  • MilojicaAI
  • Quark

[You must be registered and logged in to see this image.]

При самом крају је и нови робот ," Аладин ". Кад ће бити објављен то још не могу тачно да прецизирам.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Што се тиче ова четри нова робота 98% идеје је било готов још током прошле године. Поједини су били јавно доступни на форуму и на гитхабу, неко време. Време сам трошио на нешто друго као што је Билбо и СајберЕксперт, на пример,итд...

Сви моји роботи осим Ема трејдинг робота су активни на мом сигналу, који сам направио да моје завршене идеје не остану само у форми кода, или софтвера. У принципу све роботе сам у самом почетку  и развијао само за себе, а онда ајд реко да нешто и понудим на тржиште без претераних очекивања.То је један од главних разлога зашто овај сигнал и постоји.
[You must be registered and logged in to see this image.]

У задњих пар дана сам појачао притисак на неке роботе и додао нове оптимизације, које су мало агресивније у односу на предходне. У питању су Билбо и СајберЕксперт. Остали активни роботи су подешени са ниским ризиком трговања да бих пратио њихово понашање у  реалном времену. Оптимизације имам  одрађење за све роботе али као што рекох моје правило је да прво испратим понашање робота са ниским ризиком трговања .

Што се тиче оптимизације софтвера,временског опсега,итд... Незнам, прочиотао сам скоро све што се тиче ове теме, и колико видим мишљења су опречна. Пробао сам и ово и оно. Значи оптимизовао сам роботе  и на основу историјских података у задњих десет година,5,4, и тако редом. Најбоље оптимизације су на годину, годину ипо, бар ми се тако показало у пракис да је најбоље.

наставак следи...



Last edited by gandra on Mon Jun 22, 2020 11:03 am; edited 1 time in total

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Де сте бре трејдери шта има ново?

Нисам имао времена да напишем нешто на форуму, али данас ће бити и анализа за наредну недељу.Па да кренемо, јер време цури.

Што се тиче новог робота још није завршен и сам бог зна када ће бити, јер стално нешто мењам,то јест како наш народ каже " свирам ку.цу!". Прво сам имао проблем са БЕ функцијом, све ради али неваља, јер приликом тестирања стално добијам упозорење "инвалид стоп", ту сам се ј..о недељу дана, чак сам тражио решење и на стаковерфлов. И ту ми један добри чова рече, па добро бре рођо шта то бре оћеш да помераш стоп лос на нулу а нигде га ниси укључио у функцију. Јебига мени све радило и без тога али уз константно упозорење "инвалид стоп", тако да нисам тражио решење на ту страну. И тако добри човек ми даде идеју и ја реших проблем. Сад, имам идеју да додам и  MarketBook, ееее то ће тек да буде посо. Чисто да ми робот не би био слеп. Такође размишљам да му додам и једну чисту ПА стратегију поред три МА. У принципу прошеле две недеље су ми прошле у тестирању  и ј....ању око ових сигнал функција.

Мој принцип рада је да тестирам софтвер од самог почетка па све до краја , што сте могли да прочитате ако сте посетили неки од мојих тест сигнала горе. Искрено ја немам неки велики радни стаж као програмер а поготово што се тиче с++ и mql5(око две године), тако да све што радим радим сам, на основу мојих идеја јер можда сте приметили до сада да сам и трејдер, хахаха. Само једно сигурно знам, да ми нико неће направити оно што ја желим осим мене самог. То је и основни разлог зашто сам се упустио у програмерске воде са скоро педес година. Такође  и ако купите робота од неког, ако би сте нешто желели да му додате и мењате онда зависите од програмера. У већини
случајева програмери нису трејдери тако да бих све то избего кренуо сам на овај пут.

Што се тиче оптимизације робота , наилазио сам на роботе које једноставно нема шансе да се оптимизују да доносе профит. Ваљда су скелпали код, појма немам. Али има и тога. Што се тиче овог мог робота као што рекох има три МА сигнала која генеришу четри МА индикатора. Избор сигнала је ручни, значи бирамо један од три постојећа. Што се тиче оптимизације радио сам је за сва три и могу вам рећи да су резултати одлични . Ево  примера:

Ово би као била најбоља оптимизација са најмањим drawdown. На Српском би требало бити повлачење на доле, ево слике па видите.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Погледајте ризик. Малте не и не постоји и испод је  1%. Оптимизација је рађена за евро долар од почетка године до пре неки дан. Сад да ли ће тако бити и у реалном трговању појма немам , зато и тестирам робота на најмање 15 рачуна. Нису сви рачуни јавни, тако да ето можда поправим још мало сигнал логику, и додам ово што сам мало пре реко, чисто да не буде само МА као опција за сигнал. Такође све три стратегије нису брзе стратегије и не праве паре на минутном графу за један дан. Што се тиче тестирања робот боље резултате постиже на британској фунти и долару, али већи је и ризик и креће се негде око 25 до 30 %. Пар је веома, веома волатилан. Такође добре стране тестирања на демо рачунима су  да видите шта добијате а шта губите код појединих брокера. Тако на пример поједини брокери имају огроман свап. Имам једну позицију отворену од 20 септембра у висини од два лота. Робот је отворио ову позицију са ММ логиком која је промењена у међувремену. Али реко нека је да видим шта ће да се деси. И тако пошто берза ради горе доле, тако је и ова позиција кренула у плус али рођо мој свап 400 долара.  Сад да видите шта сам добио, приликом оптимизације преосталих сигнала, ево слика.
А, није лоше, шта велите?
[You must be registered and logged in to see this image.]

Посла има још доста. У међувремену га тестирам, и то би било то за сада.

Поздрав
                 bad boys



Last edited by gandra on Mon Jun 22, 2020 11:08 am; edited 1 time in total

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Поздрав свим трејдерима из Србије и окружења.
Ко каже да Сингапур има најбоље трејдере, ми смо браћо и сестере  на првом месту bad boys

Изгледа да нећу имати времена да објавим преглед или ти моју техничку анализу за наредну недењу, која иде сваке суботе. Јер сам се заглавио са Португалцем који је преименован у Сајбер, мада то ми није помогло да решим неке проблеме, хахаха. Стога можда сутра буде нешто. Што се тиче овог робота ,додао сам му још гомилу опција, тако да ето ту сам се и заглавио. Чек да вам покажем нешто:
[You must be registered and logged in to see this image.]

У питању је брејк ивен степ, који може а не мора да се активира. Ако је активан помера БЕ са нуле на позитиван стоп , на ниво који му је задат, а то може бити 1 пипс па на даље. Такође сам му убацио и брзи трејлинг без корака. А то значи да помера стоп брзином светлости на задати ниво и затвара налог. Да видим да ли ћу успети да направим снимак екрана, само мало мало да укључим ову опцију и успорим тестер. Јебига затвара у делићу секунде, чек да покушам још једном. Пре тога ево снимак екрана од затвореног налога са активираном поменутом опцијом.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Јок море, неће. да не бих трошио време јер идеје ће да ми одлепршају, одох. Па видимо се можда сутра.

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

ИИИИИИИИИИИИИИИ,

још један рачун је одуван у вечна ловишта. Случај исти као и у предходна  мислим три пута. Само сада је у питању Ex1. робот. Наиме робот има аутоматску калкулацију лота исто као и Португалац и Португалац2. Рачун од 10К УСД је опет одуван на валутном пару USDTRY. Робот је отворио 5К лот на buy позицији и отишао у минус  - 83 000 долара. Експер1 је аутогенерисан ровот, са измењеним кодом, без промена у главном трејдинг фримворку. Само неке сигнал класе, и томе слично. Португалци један и два су сасвим другачији концепт.  И ако сам мислио да сам нешто сјебо са кодом , ипак изгледа да нисам. Шта се дешава са  долар турска лира и евро турска лира ,сам Бог зна?

Зато и тестирам роботе на овај начин како бих уочио све мане. Стога Експерт2 нема аутоматску калкулацију лота ,као ни нови RedHotChiliEA који је доступан на мом гитхаб профилу већ има фиксни ризик. Што се тиче овог задњег робота биће упошљен данас током дана ,само да испребацујем еxe фајл. Ex1 ће претрпети промене и добиће фиксни ризик, ових дана. Бићете обавештени о томе.

Ево и слике са демо рачуна који је одуван:

[You must be registered and logged in to see this image.]

У питању је Токио4 сигнал, ево и линка од сигнала па погледајте:https://www.mql5.com/en/signals/634723

Докле овако? Па све дотле док не направим оно што желим, и док не будем сигурна 99,99% у финални производ, роботи неће бити упошљени ни на један реални рачун.  Јер једно је тестирање и оптимизација, друго реално трговање. 

Да, још нешто. При крају је велики мамутски пројекат Cyber. Наиме у питању је Робот који има интегрисане 54 стратегије, које пружају могућност креирања неограниченог броја комбинација, ко зна можда и преко девет милиона, јер свака стратегија има инпуте па ако само промените један инпут, па сад ви видите. Број могућих стратегија које можете исконбиновати  би требало бити можда око 3 000 хиљаде, ваљда. Робот саджи стратегије на основу индикатора и стратегије које су креиране на основу шаблона јапанских свећа. Cyber робот би требало бити комплет готов до краја  ове недеље. Затим следи оптимизација, па тестирање, и ангажовање на неком од демо рачуна. Где ће те имати могућност да пратите његов рад. Кад ће бити на маркету, појма нема? Највероватније пре њега ће изаћи Португалац један и два. Цена ће бити негде испод 500 долара за сваки, а рента негде око 50 до 70 долара месечно, не знам сад видећу?

 Ето толико за данас. Пратите ЗЛАТО, јер цена расте, препорука buy.

Одох 
      bad boys

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

gandra

gandra
Global Moderator

Поздрав свима,

И тако, још једна трејдинг недеља је прошла и сад треба да сумирамо резултат. Данас имам времена, тако да ће бит пар занимљивих тема. Такође објавићу комплетан код од два нова робота Ex1.mq5 и Ex.2.mq5, а што сам обећао давних дана. Ово су ауто генерисани роботи али са мало измењеним кодом у пар линија, и урађеном комплетном оптимизацијом,  на коју сам потрошио пар долара. Роботе сам почео  да користим и ја на неким тест демо рачунима. Што се тиче оптимизације она је урађена на валутном пару ЕУРУСД на Х1 временском опсегу. Сад, ја сам роботе пустио у рад и на другим валутним паровима. Јебига, по правилу би требало да урадим оптимизацију за сваки валутни пар и на одговарајућем  временском опсегу на ком планирам да тргујем. Међутим желим да видим како ће се роботи понашати са овом постојећом оптимизацијом,итд...

Значи да сумирамо што се тиче робота. Оптимизација је урађена комплет за ЕУРУСД - Х1, и подешена у коду, тако да нема потребе да радите додатну оптимизацију ако намеравате да тргујете са овим валутним паром на поменутом временском опсегу. Коменари у вези ових робота биће објављени у друге две теме, а код можете преузети са мог гитхаб профила, касније јер још није објављен.

Што се тиче актуелних сигнала, и рачуна на којима тестирам роботе, притискам их максимално, јер желим да видим понашање и могуће грешеке приликом кодирања. А то могу само у реал моду на неком од демо рачуна и код различитих брокера. Роботе сам пуштао на доста рачуна које сам отворио у задње време. И код неких брокера роботи раде код неких не. Зашто појма немам? Тако да се избор сузио за мене проверене компаније код којих сам и раније трговао на мт4 рачунима.  Отворио сам и неке нове мт5 демо рачуне, такође код компанија где сам већ регистрован поодавно и где све шљака.

Даље,што се тиче робота. Три демо рачуна у висини од 10К УСД сам одувао за мање од секунде на валутним паровима EURTRY,USDTRY, и XAUUSD.
Роботи имају интегрисану аутоматску калкулацију лота, која калкулише висину лота по сваком налогу у однусу на слободна средства и дозвољену маргину. Ризик који сам подесио је био 1% по сваком новом налогу за трговање. Десило се то да је робот на поменутим паровима отворио 10К лот и отишо у минус преко милион долара, што нује нормално. Стога сам одлучио да је ипак боље да коначна верзија Португалца један и два , јер има две верзије, нема ову опцију, већ да се величина лота додаје ручно. Јер када се тргује са правим новцем и ако се слични сценарио деси, можете да се жалите управи водовода. То вам је исти сценарио као када је пре пар дана играла Црвена Звезда и Инђија. И сад гледамо утакмицу ја, мој буразер оба звездаши као и мој ћале окорели партизановац, хахаха. И сад Инђија много боља и води један нула. Ја кажем буразеру , јебига бољи су има да изгубимо утакмицу, јер 85 минут тече. А он ће на то , ма има још да се игра, хахаха. Кад гле чуда у року од минут , судија свира два једанестерца за Црвену Звезду и тако победимо. Ћале јебе матер судији, и коментарише, ма знао сам мора ду буде пенал за зведу под обавезно. 
И тако, нема везе што си бољи, јер мора да победи гори, и нема коме да се жалиш. Да бих избегао непредвидив сценарио има да уклоним аутоматску калкулацију под обавезно. Ако ме пратите можете да видите мој коментар поводом овога на МQL5 на мојој страници, у објавама са снимком екрана, и коментаром. То је још један од разлога зашто притискам роботе овако јако. И то би било то, идемо на нову теме , јер дан иде...
bad boys   Чек да наручим и кафу

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

Sponsored content



Back to top  Message [Page 3 of 4]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum