Forex Stock Exchange Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forex Stock Exchange Forum

Forum About Trading on Forex,Stock,Binary Options, CryptoCurrency and NFTs


Thor Expert Advisor

You are not connected. Please login or register

trgovanje

Go down  Message [Page 1 of 1]

1trgovanje Empty Re: trgovanje Mon May 26, 2014 7:26 pm

gandra

gandra
Global Moderator

Eto to bi bilo to !

Mada napominjem napomena NBS koliko sam shvatio važi samo naravno za teritoriju Republike Srbije. U koliko vi kao njen građanin trgujete na Međunarodnom Forex Tržištu preko jedne od platformi koja vam i omogućava trgovanje vi realno i činjenično ne trujete na teritoriji republike Srbije , jer se vaš forex broker nalazi npr na Kipru,Litvaniji,Mauricijusu,Novom Zelandu,Ujedinjenom Kraljevstvu,Rusiji,itd...
Te samim tim vas ovaj odgovor NBS i ne dotiče.

Ono što meni nije jasno je činjenica  pod kojim uslovima trgovanje na forexu nude brokerske kuće koje se već nalaze na teritoriji Republike Srbije.Ima ih tri četri za sada . Znači njihovo sedište je Beograd,Srbija. Ako je trgovanje na forexu nelegalno po NBS, kako onda to isto trgovanje forex brokerske kuće nude građanima Srbije. Da li to znači da krše zakon i da generalno vi kao njihov klijent u stvari nelegalno trgujete jer su oni činjenično nelegalni u Srbiji. Imamo odgovor NBS crno na belo koji potvrđuje moju tvrdnju.

E sad kao što rekoh u predhonoj poruci moji računi za trgovanje su raspoređeni kod tri forex brokera,čije je sedište kompanije u inostranstvu .Što se toga tiče sve mi je jasno i sve je čisto.

Ali što se tiče kompanija koje posluju u Srbiji ništa mi nije jasno ,kako i pod kojim uslovima posluju ako pročitam odgovo NBS. Pod kojom šifrom delatnosti su otvorili firme i kako ste vi kao njihov klijent u tom slučaju zaštićeni. Ili niste zaštićeni.
Do sada bar koliko ja znam nije bilo problema sa ovim forex brokerskim kućama koje posaluju pod ko zna kojom regulacijom u Srbiji. Šta ćeš ljudi su se snašli i našli su neku rupu u zakonu koja im omogućava legalno poslovanje u Srbiji. Jer generalno ljudi rade i niko ih ne dira. Najverovatnije plaćaju i porez. Jer da je drugačije verovantno bi ih zatvorili.

Što se tiče mogućnosti da se obezbedi FLOOR na Beogradskoj Berzi za forex brokere od tog posla nema ništa. U principu to je kod nas tako i biće tako narednih hiljadu godina.

Činjenica je takođe da smo mi gospodari svog novca i da mi odlučujemo gde će mo ga uložiti , dobro ili loše. Rizik je samo naš a trgovanje na Forexu nosi sa sobom veliki rizik jer 95% trgovaca gubi svoj novac. Kao što rekoh mi biramo ,mi trgujemo , i nečekamo da nam tu mogućnost obezbedi država Srbija .

U stvari realno postoji jedan aneks koji vam omogućava legalno poslovanje i trgovanje na forexu .I kad vam kažem 100% je tako. Jer da je drugačije nema šanse i mogućnosti da podignete vaš novac u poslovnoj banci koji ste zaradili trgujući na forexu.



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

2trgovanje Empty Re: trgovanje Mon May 26, 2014 7:02 pm

gandra

gandra
Global Moderator

Evo pročitajte moj mail koji je upućen Narodnoj Banci Srbije i Njihov Ogovor!
 

JA :

Uvažena gospođo Tabaković najpre želim da vas pozdravim i da vam čestitam na dosadašnjem radu na mestu guvernera NBS.


Imam određena pitanja za vas u vezi trgovanja na Forex Tržištu.

Naime intresuje me da li će u skorije vreme biti legalizovano trgovanje na forex-u za građanje i kompanije.

Takođe me intresuje da li planirate u skorije vreme da doneste zakone koji bi omogućili dolazak stranih kompanija koje se bave trgovanjem na forex tržištu.

Na primer nešto slično kao Kipar,Litvanija,Rusija,itd.

Naime to bi omogučilo veliki broj radinh mesta i razvoj tržišta naravno.

Ja lično sam u direktnom kontaktu sa najvećim brokrima na svetu koji se bave ovim biznisom.

Ali na žalost dok se ne promeni zakonska regultiva ne planiraju da dođu u Srbiju.

Mogućnosti su velike i otvorilo bi se na hiljade novih radnih mesta,posla bi bilo ,od čistačice do finansijskih stručnjaka,web dizajnera,agenata  za kontakt itd..

Zatim bi  došlo do velikog upliva kapitala kako pojedinaca tako i komanija,banaka.

Što se tiče moje aktivnosti i angažovaja trenutno sam doveo jednog velikog brokera čisto da upozna tržište i njegove mogućnosti i povodom toga će se oržati seminar u privrednoj komori Beograda sredinom Februara .Ali kao što sam vam ranije napomenu ,dok se zakonski ne reguliše poslovanje i finansijsko ulaganje na Forex-u ne planiraju da otvore svoje predstavništvo u Srbiji.

Lično bih mogao da dovedem četri najveće kompanije u Srbiju,pa me interesuje da li će se zakonska regulativa menjati i omogućiti legalno poslovanje na forex berzi.


S poštovanjem.

Monetarni Kabinet Odgovor :

Poštovаni gospodine Drenjanin,
 
Zahvaljujemo na pozdravu I čestitkama. U vezi sа vаšim pitаnjem koje se odnosi nа legаlizаciju trgovаnjа nа Forex tržištu, podsećamo da premа Zаkonu o deviznom poslovаnju, domаćа prаvnа licа i grаđаni Srbije devize mogu kupovаti sаmo od bаnаkа i prodаvаti ih sаmo bаnkаmа, dok kupoprodаju efektive mogu slobodno obаvljаti u bаnkаmа i ovlаšćenim menjаčnicаmа. Premа tome, trgovаnje devizаmа s drugim prаvnim licem koje nije bаnkа je zаkonom zаbrаnjeno i kаžnjivo. U tom smislu, Narodna banka Srbije je još marta 2012. godine već izdala saopštenje, koje je I danas postavljeno na početnoj strani web prezentacije NBS.
 
Eventualna legalizacija ovakve trgovine predstavljala bi korak u pravcu dalje liberalizacije trgovanja na deviznom tržištu, odnosno u pravcu dodatne  liberalizacije tokova kapitala. Napominjemo da se Nаrodnа bаnkа Srbije opredelilа zа postepenu liberаlizаciju kretаnjа kаpitаlа s ciljem zаštite nаcionаlne ekonomije, između ostalog,  od volаtilnosti krаtkoročnog I spekulativnog kаpitаlа čiji nаgli prilivi i odlivi iz zemlje predstаvljaju potencijаlnu opаsnost po stаbilnost cenа i finansijsku stabilnost zemlje.  S tim u vezi NBS će ovakve korake pažljivo I oprezno  razmatrati I sagledavati u kontekstu rizika, kao i stepena razvoja I osetljivosti  domaćeg deviznog tržišta.
 
S poštovanjem,
Sektor za monetarne operacije
[You must be registered and logged in to see this image.]
NARODNA BANKA SRBIJE



Last edited by 100% on Mon May 26, 2014 11:21 pm; edited 4 times in total



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

3trgovanje Empty Re: trgovanje Mon May 26, 2014 6:30 pm

gandra

gandra
Global Moderator

Iskreno ja sam več slao dva maila kabinetu guvernera narodne banke Srbije.
I naslovio poruku za guvernerku Jorgovanku Tabaković. Odgovor sam naravno dobio na čemu im i hvala ali negativan.
Postaviću odogovor iz narodne banke ovde da možete svi da ga pročitate.

Elem iskreno mislim da ne morate brinuti ni o čemu jer realno vi i ne trgujete na teritoriji Republike Srbije. Što se tiče uplate i povlačenja novca nisam lično imamo nikakvih problema .U obavezi ste samo da potpišete jedan papir koji vas ne košta ništa , a koji potvrđuje poreklo novca.To je kod podizanja novca koji ste prebacili sa vašeg trejdnig računa na vaš devizni račun. Što se tiče uplate novca na vaš trejding račun tu takođe nema problema i niko vam ne postavlja pitanja iz poslovne banke .

Kod otvaranja računa i Inostranim Bankama ili Pojedinim servisima za uplatu i podizanje novca takođe nema problema i sve funkcioniše ok naravno sve je i legalno. Iskreno nisam otvarao lični račun ni u jednoj inostranoj banci ali mogu da pokušam kod mojih poznanika iz Dukascopy Banke . Mislim da su mi i nagovestili takvu mogućnost kada sam otvarao račun za trgovanje kod njihove brokerske kuće Dukascopy Europe.

Što se tiče servisa imam Skrill i Netller i sve funkcioniše ok. Odete do bilo kog ATM uređaja ubacite vašu MasterCard karticu i podignete svoj teško zarađeni novac , naravno u dinarima. Ali o tome sam već pisao. I sve je legalno . Jer da je drugačije sistem nebi funkcionisao.[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

4trgovanje Empty poziv svim trgovcima Mon May 26, 2014 5:47 pm

chubawamba101


Guest

Narodna Banka Srbije trenutno radi na izmenama i dopunama Zakona o deviznom poslovanju, i dali su mejl na koji svi zainteresovani mogu da šalju svoje primedbe i predloge šta treba popraviti. Hajde da im svi pošaljemo mejl i zahtevamo da nam se konačno omogući da legalno otvorimo račun u banci u inostranstvu, ili kod inostranog brokera, da legalno trgujemo svim vrstama finansijskih derivata, bilo kog izdavaoca, i da legalno trgujemo na deviznom tržištu (forex-u).

Po postojećem zakonu sve ovo je ilegalno, iako nam Ustav garantuje pravo da slobodno raspolažemo svojom imovinom. Postojeći zakon je dakle protivustavan, i pozivam sve vas da zajedno zahtevamo da se ukinu te besmislene,  i protivustavnee (ilegalne) zabrane, da bismo mogli da trgujemo kao sav normalan I slobodan svet u 21. veku.

Što više nas pošalje primedbe, I što ih više budemo smarali, veća je verovatnoća da će nas neko saslušati. Rok za dostavu primedbi je 3. jun 2014. a mejl na koji možete poslati primedbe je: [You must be registered and logged in to see this link.]

5trgovanje Empty Re: trgovanje Fri May 23, 2014 10:42 pm

gandra

gandra
Global Moderator

23.05.2014

Izbor forex brokera bi tebalo da bude individualan. Svakako da imamo nase prioritete ,ali vam necemo preporuciti ni jednog. Posto ste aktivni na forexu svakako imate kompaniju preko koje trgujete. Realno po nama , treba obratiti paznju na regulacije,mada i to u nekim slucajevima ne znaci mnogo. Mi odnosno ja sam vise za prijateljsku varijantu, jer samatram da jedino tako mozete funkcionisati.

 8)



Short info about me! I am a software developer at the same time. I developed several trading robots (expert advisors) for trading on the MetaTrader 5 and 4 trading platforms.
  • Expert Advisors on the MQL5 Market. My Current Offer
  • Official Telegram Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
  • Official Facebook Channel: [You must be registered and logged in to see this link.]
https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

6trgovanje Empty trgovanje Fri May 23, 2014 3:39 pm

gost


Guest

Pohvale za forum.Takođe pohvale za ovaj deo foruma na kojem ste omogućili postavljanje pitanja i novih tema neregistrovanim korisnicima.
Pitanje:
Po vama,urednicima foruma, kojim forex brokerima dajete prioritet kada sagledate ponudu.

pozdrav.

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum